NOK 0,00
(frakt: 0,00)
Frakt 69,00 - Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks.
| Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks | 69,00 |
| Bring - Hentes på Posten | 75,00 |
| PorterBuddy - Fleksibel hjemlevering - levert på døren på kvelden | 159,00 |
| Bring - Fleksibel hjemlevering - Levering til døren (om kvelden i større byer) | 224,00 |
Varen er ikke på lager.
The Levenhuk Wezzer Teo TH70 Noise Monitor Thermohygrometer measures not only the air temperature and humidity, but also the level of noise pollution. The device is very useful because it shows whether the conditions in an apartment, office, or factory are optimal for living and working. Background noise, especially as it has a long-term effect on a person’s well-being and health, is very important to control.
The noise meter readings are visually displayed on the screen and it all can easily be seen from a long distance. There is also a smiley comfort scale next to it, which schematically shows how comfortable the current conditions are. The thermometer and hygrometer measurements are shown in a smaller print, but they are also clearly visible due to the high contrast of the screen. You can activate the backlight, if necessary.
The device looks stylish and modern; a rechargeable battery is used to power the device.
Key features:
The kit includes:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | lifetime |
| EAN | 5905555016627 |
| Package size (LxWxH) | 33x10x4 cm |
| Shipping Weight | 0.56 kg |
| Usage location | indoors |
| Type | thermohygrometer |
| Built-in features | hygrometer, noise meter, thermometer |
| Design | digital, tabletop, wall mounted, wireless |
| Application | for home use |
| === Delimiter === | Hygrometer (air humidity) |
| Units of measurement | % (RH) |
| Measuring range | 20 to 85% |
| === Delimiter === | Thermometer (temperature) |
| Units of measurement | °C |
| Measuring range indoors | -10...+50 °C |
| Measuring range indoors | -10 — 50 |
| === Delimiter === | General specifications |
| Screen type | color |
| Number of screens | 1 |
| Number of screens | 1 |
| Power supply | built-in Li-Ion battery 2000mAh, charging from an outlet via a USB cable (included), 5V, 1000mA (an additional power adapter or a smartphone charger is required) |
| Body | high-strength ABS plastic |
| Lighting is available | yes |
| Overall comfort level estimation | yes |
| Additional | measuring range: 30...130 dB |