NOK 0,00
(frakt: 0,00)
Frakt 69,00 - Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks.
| Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks | 69,00 |
| Bring - Hentes på Posten | 75,00 |
| PorterBuddy - Fleksibel hjemlevering - levert på døren på kvelden | 159,00 |
| Bring - Fleksibel hjemlevering - Levering til døren (om kvelden i større byer) | 224,00 |
Varen er ikke på lager.

Discovery Channel informs, entertains and inspires its audiences around the globe about the world in all its wonder, diversity and amazement. Offering millions of people the chance to discover, and satisfy their curiosity, Discovery offers a compelling mix of stories across genres including science and technology, exploration, adventure, history and in depth behind-the-scenes glimpses at the people, places and organisations that shape and share the world we live in.
We proudly present the Discovery optics series that is produced by Levenhuk and endorsed by Discovery.
The Levenhuk Discovery Report W20 Weather Station with clock is a very compact device for measuring indoor and outdoor temperatures. It also works as a clock and displays the current time. A wireless remote sensor, which transmits data to the main module via a radio link, is included.
The design is sleek and stylish, with no control buttons on the front, but it has a monochrome screen. A large part of the screen is used for the temperature readings that are measured by the sensor. A smaller area is for the indoor temperature and time indication.
Both the gadget and the remote sensor are battery powered.
It is recommended to use alkaline batteries for the remote sensors.
Key features:
The kit includes:
| Brand | Discovery |
| Warranty | 10 years |
| EAN | 5905555002996 |
| Package size (LxWxH) | 10x11x4 cm |
| Shipping Weight | 0.135 kg |
| Usage location | indoors, outdoors |
| Type | clock, thermometer |
| Built-in features | clock, thermometer |
| Design | digital, tabletop, wall mounted, wireless |
| Application | for home use |
| === Delimiter === | Thermometer (temperature) |
| Units of measurement | °C, °F |
| Measuring range indoors | 0...+50 °C (+32...+122 °F) |
| Measuring range indoors | 0 — 50 |
| Measuring range outdoors | -40...+70 °C |
| Measuring range outdoors | -40 — 70 |
| Special features | detecting the minimum and maximum values |
| === Delimiter === | Clock (time/date/calendar) |
| Clock | yes |
| Time format | 12 hours, 24 hours |
| === Delimiter === | General specifications |
| Screen type | monochrome |
| Number of screens | 1 |
| Number of screens | 1 |
| Radio signal frequency, MHz | 433 |
| Radio signal radius, m | 100 |
| Power supply | sensor: AAA batteries – 2 pcs. (not included), weather station: AAA batteries – 2 pcs. (not included) |
| Body | plastic |
| Wireless sensor | yes |
| Additional | compatible sensor: Discovery Report W20-S |