NOK 0,00
(frakt: 0,00)
Frakt 69,00 - Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks.
| Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks | 69,00 |
| Bring - Hentes på Posten | 75,00 |
| PorterBuddy - Fleksibel hjemlevering - levert på døren på kvelden | 159,00 |
| Bring - Fleksibel hjemlevering - Levering til døren (om kvelden i større byer) | 224,00 |
Varen er ikke på lager.

Discovery Channel informs, entertains and inspires its audiences around the globe about the world in all its wonder, diversity and amazement. Offering millions of people the chance to discover, and satisfy their curiosity, Discovery offers a compelling mix of stories across genres including science and technology, exploration, adventure, history and in depth behind-the-scenes glimpses at the people, places and organisations that shape and share the world we live in.
We proudly present the Discovery optics series that is produced by Levenhuk and endorsed by Discovery.
This is a remote sensor that can be used together with the Levenhuk Discovery Report WA50 weather station. It measures two parameters: temperature and humidity. It connects to the weather station via a radio link and all of the readings can be seen on the screen of the main module. The sensor Levenhuk Discovery Report WA50-S has no screen itself.
The sensor can be positioned outdoors or indoors. There is a standard wall mount hole on the back cover. No AC power is required, and the device runs on standard batteries.
It is recommended to use alkaline batteries for the remote sensors.
Key features:
The kit includes:
| Brand | Discovery |
| Warranty | 2 years |
| EAN | 5905555002941 |
| Package size (LxWxH) | 11x5x3 cm |
| Shipping Weight | 0.06 kg |
| Usage location | indoors, outdoors |
| Type | remote sensor |
| Built-in features | hygrometer, thermometer |
| Design | digital, tabletop, wall mounted, wireless |
| Application | for home use |
| === Delimiter === | Hygrometer (air humidity) |
| Units of measurement | % (RH) |
| Measuring range | 1% to 99% |
| === Delimiter === | Thermometer (temperature) |
| Units of measurement | °C, °F |
| Measuring range outdoors | -50...+70 °C (−58°F to 158°F) |
| Measuring range outdoors | -50 — 70 |
| === Delimiter === | General specifications |
| Radio signal frequency, MHz | 433 |
| Radio signal radius, m | 100 |
| Power supply | sensor: AAA batteries – 2 pcs. (not included) |
| Body | plastic |
| Wireless sensor | yes |
| Additional | compatible with Discovery Report WA50 only |