NOK 0,00
(frakt: 0,00)
Frakt 69,00 - Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks.
| Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks | 69,00 |
| Bring - Hentes på Posten | 75,00 |
| PorterBuddy - Fleksibel hjemlevering - levert på døren på kvelden | 159,00 |
| Bring - Fleksibel hjemlevering - Levering til døren (om kvelden i større byer) | 224,00 |
Varen er ikke på lager.
Levenhuk Zeno Desk D19 Tabletop Magnifier features an interesting design: it can be attached to almost any surface. You can put it on a table or affix it to a shelf or cabinet door with a clamp. This magnifier is an excellent assistant in a home workshop, kitchen, or crafts room, office, or service center.
The magnifier allows for working with a large area and provides two magnifications. There is a light next to the lens, which consists of 8 bright LED lights. The light brightness is adjustable. The light is powered by an AC supply.
The lens is attached to a flexible stand; it is easy to adjust its inclination angle. In order to protect the lens from dust and dirt, cover it with a hinged dust cover.
Features:
The kit includes:
Caution:
Please refer to the specifications table for the correct mains voltage and never attempt to plug a 110V device into 220V outlet and vice versa without using a converter. Remember that mains voltage in the U.S. and Canada is 110V and 220–240V in most European countries.
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | lifetime |
| EAN | 5905555005805 |
| Package size (LxWxH) | 25x19x13 cm |
| Shipping Weight | 1.11 kg |
| Lens type | bifocal |
| Optics material | optical polymer glass |
| Lens diameter (dimensions), mm | 120 |
| Additional lens diameter, mm | 25 |
| Diameter range | 90mm and above |
| Magnification, x | 2 — 6 |
| Magnification, x | 2 |
| Additional lens magnification, x | 6 |
| Body | plastic |
| Handle material | plastic |
| Lighting is available | yes |
| Illumination | LED |
| Power supply | 100–240V, 50/60Hz |
| Application | sewing/textile, watch repair/jewelry |
| Design | tabletop/on a tripod |
| Additional | 8 SMD LEDs, brightness adjustment |