NOK 0,00
(frakt: 0,00)
Frakt 69,00 - Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks.
| Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks | 69,00 |
| Bring - Hentes på Posten | 75,00 |
| PorterBuddy - Fleksibel hjemlevering - levert på døren på kvelden | 159,00 |
| Bring - Fleksibel hjemlevering - Levering til døren (om kvelden i større byer) | 224,00 |
Varen er ikke på lager.
Levenhuk Zeno Handy ZH37 is a classic handheld viewing magnifier. It comes in useful for reading small font text, examining tiny details on photographs and engravings, and studying miniature objects. This magnifier is a great assistant for a student, jeweler, engineer, and watch repairer. It is also suitable for general use as well as for solving professional tasks.
The magnifier features a bifocal lens. The lens is made of optical polymer glass; a delivered image is clear and detailed. There are no aberrations or foggy spots. The frame and handle are made of plastic. The magnifier features light with a switcher on a handle. Light is powered by batteries (purchased separately).
Features:
| Brand | Levenhuk, Inc., USA |
| Warranty | lifetime |
| EAN | 5905555006055 |
| Package size (LxWxH) | 23x10x2 cm |
| Shipping Weight | 0.15 kg |
| Lens type | bifocal |
| Optics material | optical polymer glass |
| Lens diameter (dimensions), mm | 90 |
| Additional lens diameter, mm | 21 |
| Diameter range | 90mm and above |
| Magnification, x | 2 — 6 |
| Magnification, x | 2 |
| Additional lens magnification, x | 6 |
| Body | plastic |
| Handle material | plastic |
| Lighting is available | yes |
| Illumination | incandescent lamp |
| Power supply | 4 AA batteries (not included) |
| Application | reading/viewing |
| Design | with a handle |