NOK 0,00
(frakt: 0,00)
Fri frakt Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks
| Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks | Gratis |
| Bring - Hentes på Posten | Gratis |
| PorterBuddy - Fleksibel hjemlevering - levert på døren på kvelden | 159,00 |
| Bring - Fleksibel hjemlevering - Levering til døren (om kvelden i større byer) | 224,00 |
Varen er ikke på lager.
Gens ace G-Tech 5000mAh 12S1P 60C/120C lipo battery pack is suitable for the following models: large-scale sport and aerobatic aircraft models, as well as Goblin, Outrage, Align, Thunder Tiger 700 helicopter models, etc. With a capacity of 5000 mAh and a voltage of 44.4 V and a maximum continuous discharge of 60C (300A), the product guarantees an impressive energy flow.
| Manufacturer | Gens Ace |
|---|---|
| Model | GEA5012S60EGT |
| Battery type | lithium-polymer |
| Capacity | 5000 mAh |
| Voltage | 44,4 V |
| Maximum continuous discharge | 60C (300A) |
| Maximum discharge | 120C (600A) |
| Weight | 1523 g (±10 g) |
| Dimensions | 320 × 50 × 50 mm |
| Discharge plug | EC5 |
| Charging speed | 1-3C recommended, 5C max. |