NOK 0,00
(frakt: 0,00)
Fri frakt Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks
| Instabox - Velg din nærmeste pakkeboks | Gratis |
| Bring - Hentes på Posten | Gratis |
| PorterBuddy - Fleksibel hjemlevering - levert på døren på kvelden | 159,00 |
| Bring - Fleksibel hjemlevering - Levering til døren (om kvelden i større byer) | 224,00 |
Gens ace G-Tech is dedicated to 1/8 and 1/10 scale RC cars, providing high quality and intensive discharge capabilities with a maximum constant 60C. Its rugged, hardened housing enhances safety and durability during intense driving, which is crucial in dynamic and demanding environments such as RC car racing. It is ideal for models such as the Traxxas Slash, Emaxx, Bandit, and Rustler, as well as the HPI Strada XB 1/10 RTR Electric Buggy, Kyosho GP 4WD RACING TRUCK, and Team Associated SC8, providing the reliability and performance needed for top performance on the track.
| Manufacturer | Gens Ace |
|---|---|
| Model | GEA456S60X9GT |
| Capacity | 4500mAh |
| Voltage | 22.2V (6S) |
| Discharge indicator | 60C |
| Weight | 634g |
| Dimensions | 138x49x47mm |
| Recommended charging speed | 1-3C, up to a maximum of 5C |